Jsme špička v oboru
průmyslové automatizace

Již od roku 2010 působíme jako spolehlivý dodavatel elektro komponentů
a služeb pro bezpečnost strojů a zařízení. Ať už potřebujete pomoci s posouzením rizik,
legislativou, dodáním produktů či samotnou realizaci řešení, jsme tu pro vás.

chci vědět více

Evropský parlament schválil nové nařízení (regulaci) o strojních zařízeních, které nahradí dosavadní směrnici 2006/42/ES 

Evropský parlament 18. dubna 2023 schválil dlouho připravované a diskutované nařízení (regulaci) o strojních zařízeních. To nahradí dosavadní strojní směrnici 2006/42/ES, která má za cíl zvýšit úroveň bezpečnosti strojů pro uživatele a pracovníky v Evropě. 

 

Nove nařízení EU parlamentu pro strojní zařízení 

Zveřejnění nařízení (regulaci) o strojních zařízeních v úředním věstníku, které by podle informací mělo proběhnout v létě tohoto roku odstartuje takzvané přípravné období, které bude trvat 42 měsíců.  
Bylo upuštěno od očekávaného přechodného období, což znamená, že během přípravného období si novou regulaci nastudujete, ale nemůžete ji používat. 
Pro průmyslové podniky v EU je důležité stanovení jednotného a klíčového datumu, od kterého vejde nové nařízení (regulace) o strojních zařízeních v platnost. Ze dne na den, tak nebude možné odkazovat se na směrnici 2006/42/ES. Klíčové datum je při dodržení termínu zveřejnění ve věstníku odhadováno na začátek roku 2027. 
Schválením přípravného, místo přechodného období nastává prostor na studium, školení a přípravu nových pravidel v podnicích. Nikoliv však pro aplikaci, protože nové nařízení o strojních zařízeních nelze použít před stanoveným klíčovým datem. 

Nová pravidla pro strojní zařízení 

V krátkosti zle shrnout, že nová pravidla budou zahrnovat požadavky na design, konstrukci a zkoušení strojů, stejně jako požadavky na poskytování informací o bezpečnosti strojů pro uživatele. Upřesní se rozsáhle diskutovaný pojem “podstatná změna u strojního zařízení”. Nařízení hovoří o nutnosti zavedení povinného posouzení rizik plynoucích z použití tzv. „rizikových skupin“ strojních zařízení (6 kategorií strojních zařízení) třetí nezávislou stranou (notifikovanou osobou). Nařízení také zavádí elektronickou dokumentaci ke strojním zařízením. Digitální návody se stanou standardem, přičemž tištěné návody budou zachovány pro zákazníky, kteří nemají k digitální kopii přístup. 

Přípravné období, jak na něj 

Jsme přední odborníci na bezpečnost strojních zařízení, proškolíme Vás nejen na současné normy, ale také na nové nařízení (regulaci) o strojních zařízeních. Připravíme Váš podnik na změny a pomůžeme vypracovat plán legislativních změn. 

 Obraťte se na nás: 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

 

S čím vám můžeme pomoci

Posuzujeme rizika, navrhujeme, vyvíjíme, programujeme, realizujeme.
Vše, co potřebujete, pro vás zabezpečíme v prvotřídní kvalitě a s maximální péčí.

Prozkoumejte náš e-shop

Proč spolupracovat s námi

Za dobu působení v oboru jsme si jasně definovali naše hodnoty, ze kterých nikdy neslevíme.
Věříme, že naše filosofie osloví i vás.

Špičková
kvalita

Za kvalitu našich služeb
a produktů si stojíme.
Ručíme za ní certifikátem ISO 9001:2016, který patří k nejvíce uznávaným na celém světě.

Řešení
na míru

Díky mnohaletým zkušenostem v oboru vám dokážeme navrhnout řešení bezpečnosti práce přesně podle potřeb a procesů vašeho podniku.

Zákazník
na prvním místě

S námi získáte nejen spolehlivého dodavatele zboží, ale také partnera, který vám pomůže s legislativou, technickým poradenstvím i servisem.

Evropský
původ produktů

Naše dodavatele si pečlivě vybíráme. Máme proto jistotu, že vám vždy doporučíme pouze ta nejkvalitnější a nejefektivnější řešení, které je na trhu dostupné.

Poznejte nás lépe